Протипоказання до ультразвукового чищення

Використання ультразвуку в стоматології – досить нова практика, користується особливою популярністю останнім часом. Цей метод пройшов довгу перевірку і використовується в багатьох стоматологічних клініках світу, як для профілактики, так і для лікування різних зубних захворювань. Не дивлячись на те, що очищення поверхні зуба ультразвуком – ефективний метод видалення зубного каменю і нальоту з емалі, все ж ця процедура має ряд протипоказань, які варто враховувати перед початком лікування. Тому перед проведенням такого чищення зубів лікар обов’язково виконає ряд спеціальних обстежень і вирішить, чи можна проводити процедуру чи ні.

Ультразвукова чистка зубів протипоказана в ряді випадків, серед яких варто виділити:

  • наявність імплантатів
  • наявність ортопедичних конструкцій в ротовій порожнині
  • пацієнтам з аритмією, деякими хронічними захворюваннями – астмою, бронхітом
  • при гострих респіраторних захворюваннях
  • при захворюваннях, що відносяться до груп ризику (туберкульоз, ВІЛ, гепатит)

Також ультразвукова чистка зубів не проводиться в дитячому віці при молочних або недавно прорізалися зубах. Ще проведення процедури неможливо при несформованому прикусі, або особливих вроджених дефектах зубного ряду.

Якщо є будь-які протипоказання для проведення процедури, в тому числі зубний біль, ризик виникнення пошкоджень поверхні зуба при дуже м’якій емалі, очищення поверхні зуба проводиться за допомогою стандартних механічних методів, або з використанням хімічних препаратів.

468 ad