Види зубних кап

На сьогодні зубні капи – це сучасний метод вирівнювання зубів в стоматології, призначений для різних цілей. Існує два види кап: стандартні та індивідуальні.

Стандартні капи

Це очевидно, що особливість цих кап полягає в їх стандартній формі. Вони стандартні для будь-якого призначення. Однак, ці капи також поділяють на два типи – лікувальні і спортивні.

  • Для ремінералізуючої терапії і відбілювання зубів використовують такий тип стандартних кап як лікувальні капи. Вони допомагають додати вашій посмішці білосніжний відтінок, запобігають появі карієсу, зміцнюють емаль. Як працюють ці капи: у порожнину капи наноситься спеціальний ремінералізуючий або відбілюючий препарат, після чого на деякий час капу надягають на верхню і нижню щелепу.
  • У різних видах спорту, таких як бокс або карате застосовуються спортивні капи. Вони захищають зуби від ударів і різного виду травм. У домашніх умовах їх нагрівають перед установкою, щоб вони добре «сиділи» на зубах спортсмена. Однак належних гарантій, що стосуються захисту зубів, вони не дають.

Індивідуальні капи

Такі капи виготовляються за індивідуальними відбитками зубного ряду. Стоматологи використовують такий тип кап для ортодонтичного лікування.

У сучасній стоматології капи для вирівнювання зубів широко використовувані, оскільки вони є ефективним методом для виправлення неправильного прикусу. Вони безбарвні, тому майже непомітні для оточуючих. Ортодонтичні капи можна використовувати не тільки для безпосереднього вирівнювання зубів, але і для того, щоб закріпити результат лікування після носіння брекет-системи.

468 ad